Wróć

Jak przygotować się do makijażu?

Jak przygotować się do makijażu?

07.06.2018

Na ostateczny wygląd i trwałość makijażu  nie mają wpływu tylko umiejętności wizażysty i dobrej jakości kosmetyki. Piękny wygląd makijażu to tylko 50% zasług wizażysty. Reszta zależy już tylko od Ciebie. Przygotowałam kilka wskazówek:

 
  • NAWILŻAJ skórę odpowiednim kremem, i to nie tylko dzień wcześniej. Odwodniona skóra będzie „piła” nałożony podkład, czego rezultatem będzie niedostateczna trwałość. Podkład może się ważyć, źle wyglądać, robić plamy, spływać. 

  • ZRÓB PEELING najlepiej dwa dni przed makijażem. Zrobi to ogromną różnicę. Kosmetyki będą trzymały się lepiej, lepiej wyglądały, nie będą osadzały się na przesuszonych partiach twarzy ani podkreślały „suchych skórek”.

  • ZRÓB MASECZKĘ, ale nie dzień wcześniej, bo rezultat może być odwrotny. Zamiast makijaż pięknie się trzymać, może być mniej trwały. Maseczka dostarczy substancji odżywczych skórze, ale warto ją wykonać 2-3 dni przed uroczystością.

  • PIELĘGNUJ USTA. Nie ma nic gorszego niż spierzchnięte usta w pięknym makijażu. Zrób peeling ust np. miodem i cukrem, a później nałóż tłustą pomadkę ochronną. Dodatkowo PIJ dużo wody.

  • WYREGULUJ BRWI. Nie musisz robić henny, chyba, że włoski bardzo tego wymagają. Ważne jest, żeby brwi miały podobny kształt i tworzyły ładny łuk. Brwi są ważnym elementem twarzy. Nadają jej wyraz, potrafią „liftingować” oczy, dobrze wyregulowane powodują, że makijaż jest schludny. 

  • USUŃ NIEPOTRZEBNE WŁOSKI. Czasem wyrośnie coś pod nosem, na brodzie, na znamieniu. Kiedy na włoskach osiądzie puder, są one bardziej widoczne. Proszę pamiętaj o tym.

  • NIE OPALAJ SIĘ za dużo. A już na pewno nie dzień przed makijażem. Skóra będzie oddawała ciepło i wszystko może z niej spłynąć. Ponadto będzie różowa. Chyba nie chcesz wyglądać jak świnka?

  • WYŚPIJ SIĘ! Cera będzie świeża, promienna tylko po porządnej dawce odpoczynku.

Wróć

Masz pytania? Pisz śmiało! :)

Wypełnij poniższy formularz, jeśli chcesz umówić się na makijaż, naukę makijażu, warsztaty lub po prostu o coś zapytać.

AURELIA WALA MAKE UP ARTIST

ul. Zaolziańska 3a/9

41-800 ZABRZE

e-mail: wala.aurelia@gmail.com

tel: 733873618